Feministky a prsa

31. července 2015 v 9:13 | krasny clovek |  Sexualita a společnost
#‎freethenipple‬ kampaň chce decenzurovat a dekriminalizovat odhalená ženská prsa a bradavky. Kampaň hlásá, že jde o dvojí metr - proč můžou muži chodit topless, ale ženy ne?

Tak zaprvé - nejde o dvojí metr. Kdyby mi rostl pták na hlavě, prostě budu nosit trencle na hlavě a v rozkroku nic, kdežto ženy na hlavě nic a v rozkroku kalhotky/tanga/whatever. Nebude to znamenat, že tu utlačuju ženy a nutím je, aby zakrývaly něco, s čím se já chlubím. Nejde o to, KDE se zakrývám, ale CO zakrývám. No a ženy mají bohužel (bohudík?) o jednu (nebo vlastně o dva! lololol ) koitální partii navíc. V sexu je to spíše podpůrné zařízení, ale počítá se.
No jo, ale proč jsou ženský prsa/bradavky sexy, ale mužský ne? Mužský bradavky jsou doslova omyl přírody, nikdy je neměli mít, nemají význam, jsou tu zbytečně. To když jsme ještě v děloze, chvilku se všichni vyvíjíme jako holčička, no a než nakopne testosteron, stačej se nám udělat bradavky. Evoluce je nevymýtila, nestálo to za to. Proto nemají po deset tisíc let civilizace mužský bradavky žádný kluturní význam, jakoby neexistovaly, prostě nemají v povědomí velký význam. Kultura nemá důvod ve svém fungování reflektovat mužské bradavky, ale pokud se jimi zrovna nějak zaobírá, je to jen výmysl a plýtvání energií, které brzy zahyne.

Ženský prsa jsou sexy z mnohem složitějšího důvodu, sám to nechápu a má oblíbená Morrisova teorie je zastaralá, ale tam někde venku ve vesmíru prostě je důvod, proč jsou ženský prsa jako jediná v celé zvířecí říši fetišizována. Kulturní věc to tedy také není, nikde se nenaučíte, že vás mají prsa vzrušovat, takže je to zase nějaká biologie. Někdy se o tom rozepíšu.

Co z toho plyne: Tyto feministky ignorují, že takto nastavená kultura nevychází z mužské tvrdohlavosti, ale z biologie. Proč kultura zakázala chodit naked na veřejnosti... nevím. Mám vlastní hypotézy a tuším, že je to také věc plynoucí z evoluce (a možná i náboženství, ajajaj!), někdy to rozeberu. Ve výsledku není okej v této epoše chodit s odhaleným rozkrokem a v případě žen i s hrudníkem, zkrátka ukazovat všeobecně uznávané sexuální a sexualizované části těla všem okolo vás. Ano, ano, sexualita je čím dál tím míň tabu. Za královny Viktorie byl pobuřující náhodně odhalený kotník, dneska na mě kouká poloporno z billboardu, svět se mění, žeano, za sto let bude bezpochyby legální to, co je dnes absurdní. Každopádně ‪#‎hidethenipple‬.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama