Výlet do Itálie aneb turisté, polible si pr*el

17. října 2015 v 13:33 | krasny clovek |  Za tudle rubriku se fakt budu jednou stydět...!
V Itálii jsem všechno možné, popisovat to nemusím, dost lidí přede mnou to popsalo lépe. Musím povědět o mém intimču s Primaverou (to je docela slavnej obraz). Asi metr sem od něj stál a docela se kochal, ten obraz je totiž docela hezký. Fakt jsem stál metr od něj a koukal na ty kytky, který má Flóra na sobě i pod sebou. Fakt jsem viděl, jak se hezky lesknou, blýskají, třpytí a jak fakt vystupují do prostoru díky čupr stínování a nerovnoměrnému nanesení barev (pokud je obraz ale dokonale rovný a 3D efekt je jen díky barvičkám, tak tím spíš klobouk dolů, Botyčeli.) V každém případě ten obraz byl fakt dobrej a i když jsem estetický barbar a z historie se mi líbí jen několik výtvarných děl (La Scapigliata, Athénská škola a ten obraz, kde bylo 5 andělů (Zrození Venuše, který bylo deset metrů za mnou, mi přijde nesymetrický)), Primavera mě fakt okouzlila. No tak jsem tam teda stál a čuměl na něco, co už asi nikdy neuvídím, jelikož tuhle věc žádnej foťák, fotka a vlastně ani žádnej geniální člověk světě nikdy nedokáže zobrazit lépe nebo alespoň stejně.

No a co se nestalo, šestej smysl mi zabrnkal. Ohlídl jsem se a v okruhu dvou metrů jsem byl sám. Fakt se okolo mě vytvořil kruh etnicky nejednotných lidí - turistů. Nebylo to proto, že jsem vypadal jako bezďák, ale proto, že lidi si tu Primaveru chtěli vyfotit. Jako stáli tam a fotili to digitálama, iPadama iPhonama a zrcadlovkama, který dostali k Vánocům. Začalo mi bejt trapně, ale tak jsem si řekl whatever, jejich chyba. Pak mi ale nějaká pipka turistka řekla, že ať jdu pryč, že si to chce vyfotit. Nedokážu popsat své pohoršení... Chce to vyfotit zkurvenym digitálem za pár sprostejch tisíc. Fakt si chce vyfotit zkurvenej obraz. Fakt chce degradovat miliardy a miliardy bodů do rozmazanýho, vybledlýho, vošunťenýho rozlišení 3000x4000. Co s tou fotkou asi pak udělá. Ukáže ji kamarádům: "Jo, byla jsem tady. Vidíte? Dokážete na tý rozmazaný fotce rozpoznat Primaveru? Musela jsem odehnat jednoho sprostýho kloučka, který mi svým kocháním zacláněl v udělání téhle dokonalé, ostré, geniální fotografie. Pak jsem šla na hotel si vymastit píču, narozdíl od toho sprostýho ošklivýho kloučka, kterej na Primaveru myslel ještě pár hodin a ještě o měsíc později se tetelí zbytkem blaha. No a na další fotce si mastím píču... ". No a tohle asi dělalo dalších 15 lidí, kteří tam stáli a fotili. Já jsem řekl, že chci "admire the picture". Ona na to: "Jův bin admiring it for ten minits." A já na to "You can find pictures on the internet." No a pak jsem odešel. Byl jsem znechucen (ale za půl hodiny se ještě vrátil :)))) ). Nějakej starší pán, který svým vzhledem kašlal na konvence, mi dobrácky řekl: "You were right, she can find pictures on the internet..." A já na to něco ve smyslu: "Of course, thanks, I appreciate that...".

Nechápu to... pokud chci dát kamarádům najevo, že jsem viděl Davida, Primaveru, Athénskou školu... tak je mi snad jedno, že z pěti metrů čtverečných zabírá kus nějakej kluk. Hlavní je, že je tam něco vidět. Hlavní je, že já tam stál a mohl se koukat a nasávat. Stejný požitek nikdy nebude mít z vlastních pitomých fotek. Fakt strašný. Fakt.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama