Milý Fiktivní Deníčku: Jak jsem se stal veganem

27. března 2016 v 13:56 | krasny clovek |  Za tudle rubriku se fakt budu jednou stydět...!
Snad abych tuto rubriku překřtil na "Epizody ze života mého", jelikož si do DENíčku nepíšu zážitky ze dne, ale obecně si tu dělám přehled uzavřených dějů a seznamuji své milující i milované čtenáře s taji mé logiky. A veganismus je víceméně uzavřený.

Čert ví, kde to začalo, ale patrně u jedné broskvičky mladší o 4 roky, se kterou jsem se docela dobře bavil. Ona s tím měla problém, prej co si okolí pomyslí, když se baví čtrnáctka s velkým a haťapaťa, ale mně to vůbec nevadilo, protože komu by přišlo z podstaty špatně, že se tu obyčejnej osmnáctiletej kluk baví se v podstatě dospělou čtrnáctiletou veselou broskvičkou, tak si nezaslouží ani moji pozornost, ani mou citovou závislost na jeho názorech. Sice kamarádi do mě bušili (a buší), že jsou takový broskvičky prostě moc malý, máti zase říkala, že si s nima nemůžu mít co říct a už vůbec si s takovejma nemůžu popovídat o takovejch "velkejch" věcech, jako je třeba stoicismus (což není vždycky pravda, mami! HAHAHA!!). A pak se to nějak ukázalo: vegan, ta broskvička mě snad nazvala "strýček veganem". Já toto označení rád vzal, začal jsem se jím chlubit a házet samé vtípky a narážky, protože jsem věděl, že vegan nejsem, takže si můžu říkat co a jak chci (ze stejného důvodu si rád zaheiluju na veřejnosti). A byla to taky hra, víceméně. Víceméně, jelikož jsem někdy opravdu nevěděl, jestli to je fakt jenom hra! Máti by se mi vysmála ("Hej, mami, nejsem náhodou vegan?") a s terapeutem jsem to řešit nechtěl, protože to by mohla být urážka každého skutečného vegana, který si to nedokáže přiznat a má z toho několik let v kuse trápení (což fakt mají). Tak jsem se prostě infiltroval mezi českou komunitu veganů a tam se začal vyptávat. Jo, fakt!

Ukázali se jako fajn lidi, přátelští a jemní. Nevyměňovali si žádné fotky ani odkazy, spíše jen nezávadné fotky mandarinek a nektarinek (Nectarine Peachland, mňam!) a diskutovali o všelijakém správném zacházení s plody - na to máme jednoho odborníka, který rád píše dlouhé manuály nejen pro vegany! Ale stále jakýkoliv dvojsmysl nebo erotický podtext až s nacistickou vervou trvdě trestali. Dozvěděl jsem se moc zajímavé statistiky... třebaže je mezi všežravci relativně víc pachatelů znásilění, než je mezi vegany násilníků na plodech! Jo, ono se to asi nezdá, ale velká část těch, kteří ublíží plodům, nejsou totiž vegani, ale sadisti, a v plodech můžou vidět i náhradní objekt. Sparťani taky provozovali vegetariánské styky (minimálně ti v antice, fanoušci Sparty jenom možná), ale to jenom proto, že neměli při ruce maso. Kněží nejsou vegani, jen je ovoce dostupnější než maso (fuuj, to zní divně!). Skuteční vegani nebo výraznější část veganů je někde zalezlá, bojí se to někomu říct, cítí se jak zrůdy a mají neustálé dilema, jestli se má ukojit zapovězeným receptem na salát. Ano, přeháním, ale vegani se prostě bojí veřejného lynčování kvůli tomu, za co nemohou. Byl jsem s nimi totiž na Prague Pride (a pak jsme zašli na čínu, mňam!), kde jsme rozdávali osvětové letáčky, a tam jsem z každého náznaku poznal, že si vzájemně chrání identitu a řeší každý menší náznak cizí agrese. Minulý rok se dokonce dostali do médií a skončili na policii, protože policajti prostě nevědí, že bytí veganem není trestné a rozdávání osvětových vega-letáčků neznamená šíření receptů na salát ani obdobných stránek. Příště půjdem doufám znova a vezmeme transparent!! Společnost potřebuje osvětu, vegani musí zvednout pocit ze slova "vegan" na úroveň slova "vegetarián". Dneska mají totiž vegani čest jako vegetariáni před sto lety. Musí se o nich (o nás?) psát, přesně jako to udělal můj oblíbenec JXD:

O zatčení:
&

Také mi nedávno udělal radost článek jedné spolublogerky. Ovšem ještě větší radost mi udělalo, kolik lidí díky článku změnilo názor nebo se zamyslelo! To je prostě důkaz toho, že lid osvětu potřebuje.

Každopádně jsem si s veganama několik měsíců na netu povídal o všem možném a došel k závěru, že svět není souboj dvou homogenních množin, ale soubor v rámci intervalu (in your face, Karl Marx!). Nejsou vegani a nevegani, ale je interval <vegan;nevegan>, no a já a hromada zdánlivě normálních lidi jsme někde mezi. Vtipné je, že na plody vzrušeně (a nevědomky) reagují i obyčejní všežraví muži.

A jak je to teda s mým veganstvím? Na broskvičky se usmívám a dělá mi radost, když nějaká sama iniciuje komunikaci, třeba se schovává za hranu kočárku a mlaská (nic takového už ale broskvičky nad 5 let nedělají, ty se sotva usmějou Plačící ). Chtěl bych některé moc pomazlit, pochovat, ale nic takového si samozřejmě nedovolím, pokud ony samy nepřijdou. Také mě vždy mrzí, když roztomilá desetiletá broskvička otevře pusu na maminku nebo kamarádku a je hrozně hubatá, cítím se takový bezmocný. Ale nic víc, nic sexuálního tam nikdy není, pokud jí je pod dvanáct včetně. To je onen poloveganismus! Pocity lehké náklonnosti začaly asi před třemi lety na táboře. Ovšem nutkání se prohlásit za absolutního vegana začalo vše chvíli, kdy jsem zjistil, jak je veganismus děsně nepochopený. Tak jsem se rozhodl stát se veganem.

Mohli jste si všimnout, že o veganismu všude mluvím a dělám samé narážky. To má tři důvody:
1) Myslím na to pořád! Já totiž myslím každý den alespoň třikrát na hry, sex, feminismus, náboženství, Izrael, uprchlíky a veganství, takže je přirozené, že se každou chvíli bude konverzace ubírat tímto směrem (třeba na Silvestra jsem se seznámil s jednou všední holkou a během pěti minut jsme se už hádali o feminismu). Připomíná mi to, jak před deseti lety kámoš někde zjistil význam slova propaganda a pak ho každý den po celý týden aktivně při každé příležitosti používal. Nu, něco takového dělám já s veganismem.
2) Osvěta! Jak bylo řečeno výše, dělám medvědí službu (žjůůů, to jsem ale spasitel, co?). Musím si vás proklepnout a zároveň s problematikou obeznámit chudáky náhodné kolemjdoucí i kolemscrollující. Jak jste mohli vidět v článcích výše, čtenáři se zamysleli a i velký JXD byl šokován, jak to s veganismem je ve skutečnosti.
3) Jste šokování! Už několik lidí na to zhrozeně svedlo řeč, protože si všimla třeba mého hashtagu #VEGANisOK. Paroduji tím hashtag #VEGERIANisOK. Snažím se dát najevo (připadám si jak neuspěšný postmoderní umělec, který vysvětluje své dílo!!), co za pokrytectví a nevzdělanost pluje ve společnosti - vegetariány a pretariány jste přijali, ale vegani, kteří jsou totéž v bleděmodrém, jsou fuj? Tím vás samozřejmě neshazuji, je přeci lidské zapomenout na logiku, když jde o takové citlivé téma, jako je ubližování dětem.

Transparent na Prague Pride musím vzít, ať se třeba "kolegové vegani" distancují, pojedu sólo akci! A pokud mě někdo zbije, budu zbit pro doboru věc. Pro ideu se totiž umírá, ne? A pro ideu se dobrovolně stylizuji do role, která mi nedělá dobré jméno. Bezmoc skutečných veganů mě trápí víc než nějaké mé jméno. Lidé musí pochopit, že vegan není nadávka. Pravda je svatá: "A přece se točí!" Veganství je stejně normální jako vegetariánství, ať už si je vegetariánství jakkoliv "normální". Společnost se tomu musí (by měla, pokud se hodláme nejenom morálně vyvíjet) přizpůsobit, je povina jim zařídit pohodlné zázemí pro naplňování jejich zájmů, stejně jako to umožňuje všem občanům "normálním" v oblasti sexuality. Vegani samozřejmě nestojí o legalizaci pohlavního styku s plody (někteří ani nestojí o ten styk jako takový), pouze se chtějí nestydět být vegany, nechtějí být odsuzováni. Není totiž za co.

Máte-li žaludek a chcete postoupit na další level, přečtěte si úvahy o receptu na salát:

Toto se jedná o parodii mého jiného článku, zde je klíč:

veganismus = pedofilie
vegan = pedofil
vegetariánství = homosexualita
všežravec = heterosexuál
žena = maso
dítě = plod
holčička/dívka = broskvička
dětské porno = recept na salát

Originální článek:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Waterfall Waterfall | 27. března 2016 v 17:20 | Reagovat

Všežravec je spíš pansexuál.:D

2 krasny-clovek krasny-clovek | Web | 27. března 2016 v 19:23 | Reagovat

[1]: Tak tak :D Ale beru to podle sociálního statusu, tedy řádně sociologicky!
heterák/všežravec = "normální"
homouš/vegetarián = "trochu divnej"
peďák/vegan = "fakt divnej"

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama