Dopis tajemné Jůlince (Zablokován na sociální síti II.)

3. května 2016 v 20:07 | krasny clovek |  Dopisy, které nepošlu
Drahá Jůlie (nějak jsem z těch klikihákovitých přezdívek vyluštil tvé skutečné jméno)!

Rozbušilo se i srdce. Paradoxně jsem i uondaný. Další člověk si mě teď před chvílí beze slova zablokoval na Instagramu. Tvé jméno je Julie. Snad před rokem jsi mě sama follownula, patrně to byl omyl, ale stejně jsem ti dal follow já, protože jsi hezká patnáctiletá holka, modelkový typ a máš vcelku elegantní fotky, kde prezentuješ pouze (a jenom) své tělo a svůj vkus. Nejsi stydlivá, vypadáš "sociálně angažovaně" (ať už si pod tím představíš cokoliv), takže k tvému skutečnému věku můžeme přihodit aspoň další tři nebo čtyři roky. My dva bychom si určitě nesedli, to u určitého druhu lidí poznám.

Zablokovala jsi mě poté, co jsem okomentoval fotku, na které sis (roz?)vázala cop. Napsal jsem: "Pjekné". A block. Proč jsem napsal takovou hrubku? Snažil jsem se odlišit. Napsal jsem to foneticky, abych vystoupil z davu, abych tě omámil svou originalitou a abys mi poté padla do náruče (ano, přeháním)! Každopádně považuji takovéto drobné projevy originality za žádoucí. Narozeninová přání na facebooku se snažím oživit, snažím se provařenou větu "Všechno nejlepší!" napsat třeba zrcadlově obráceně nebo psát hovadinky jako "Nic nejhorší!". Alespoň kousek zvláštnosti v tom stereotypním jednání všedních, alespoň kousek "zdravého rozumu" a nadhledu a zároveň parodie každodennosti mezi "ovcemi". Mám-li i cynicky shodit toto všední vykročení ze všednosti, nazvu se jednookým mezi slepými.

Nechtěl jsem tě dostat do postele, když jsem napsal "je" místo "ě". Chtěl jsem tě jen pobavit, chtěl jsem zlehčit atmosféru a navodit přátelský dojem. A netuším, co ti blesklo hlavou. Jsem v tvých očích obtěžující a nebezpečný úchyl nebo ubohá špína? Jsi tedy obezřetná nebo narcista? Vypadalo mé "je" jako projev nadržených buranů, kteří tě se svou kostrbatou češtinou každou chvíli oslovují na ulici? Četl jsem, že takoví lidé jsou schopni si na veřejnosti sednout vedle dam jako seš ty a začít masturbovat, některým slečnám se to prý stává tak často, že už je to nevyvede z rovnováhy (což je buď fascinující nebo dokonale lživé... ale nechci to hned považovat za lživé jen proto, že nade mnou nikdo veřejně nemasturboval). Nebo nemáš zájem o jakýkoliv kontakt s nějakým rádobyvtipálkem? Jsi tedy ta stereotypní blondýna, která randí s fotbalistou stejně namydleným jako vymydleným (já prostě nemůžu tento stereotyp nevidět všude okolo)? Pokud ano, nedivím se, že ohrnuješ nos nade mnou, nad rebelem, který zkouší nepoznané, který je přesycen klišé a kýči, kterého unavují šablony lidského jednání a snaží se je inovovat. Někde jsem četl, že se nějaký komik (snad Andy Kaufman?) nechal od kamaráda postřelit z pistole, aby viděl reakce svého okolí. A nějakej českej skladatel (určitě Janáček) si zas zapisoval blouznění své umírající dcery. A takovými lidmi VY opovrhujete? Nikoli, takoví lidé jsou géniové. To VY jste plebs a tupá masa, jež si NÁS (hehe... "nás"!) nezaslouží!

"Pjekné". Který člověk nezvětří za tímto slovem zajímavou excentrickou mysl a není jí tajemně hned přitahován jako kulička ke kuličce silou gravitace na dokonale vodorovné ploše? Takový člověk, který je obklopen slepými obdivovateli a narcistickými lidmi, jako je on sám! Takový člověk, který neuzavírá kontakty s těmi, kdo nejsou ani slepí ani narcističtí, tudíž kteří by vyčnívali z jeho okolí. Jsi takový člověk ty? Za chvíli budeš mít 800 followerů na Instagramu. Jsou to pro tebe tupé chovné ovce, které produkují lajky a píšou zprofanované hovadiny jako "Krásná! Nádherná! Sluší ti to!"? Nemůžu si pomoct, nemůžu než v tobě vidět nic než nacistického narcistu.

Jsem génius nebo paranoik, že jsem z jediné reakce a pár tvých fotek (do jakých se může i nemusí přímo promítat tvůj charakter) vytvořil analýzu celé tvé osobnosti a vlastně celé části této generace? To je naše doba: sociální otevřenost, citová plytkost a rozumová uzavřenost. Tak vidím naši dobu já, zmatený a blouznivý otloukánek, samozvaný mučedník vlastní fantazie. Ale taky ses mohla jenom překliknout, viď. Ale pak by to nebyla sranda...

Vtipné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama