Všechno nejlepší, Krásný člověče!

29. července 2016 v 15:35 | krasny clovek |  Za tudle rubriku se fakt budu jednou stydět...!
Tak blog mám přesně 1 rok. Vůbec nic se nezměnilo. Připadá mi to jako včera, co jsem si blog založil z postmaturitní nudy, respektive z postmaturitní svobody, což pro líného nezáživného člověka znamená nuda. Vůbec jsem se ani nezměnil... A to je hodně špatný. Na mně se nic nezměnilo, spíš jsem se jen více uzavřel a všechno jaksi usnulo. Jsem to stále já, jsem leda konkrétnější, můj charakter ani názory se nemění, jen se krystalizují. Jsem ostřejší, asi jako když zaostříte obrázek.

Ach jo.

Stále a stále budu opakovat, že první rok na vejšce mi připadal jen jako nějaké dlouhé prázdniny, které brzy skončí. A pak se jednoho dne probudím, půjdu na vlak v půl osmé, z nádraží dojdu do gymplu a budu šlapat tři patra do učebny biologie jenom proto, abych pak šel do přízemí do automatu na Snickersku, odkud zas budou muset vyšlapat tři patra zpátky do učebny biologie.

Moc mi chybí tento rituál. Vlak v půl osmé, šlapání pater, chillování před sborovnou, kupování Snickersek a Twixek a Marsek, čekání na vlak... "Deš se mnou do automatu?" Tuto větu jsem za šest let užíval nebo slýchával několikrát týdně a je mi úplně do breku, když si uvědomím, že ji v blízké budoucnosti asi neřeknu.

Když se pak podívám na ty mladé tvářičky, je mi do breku ještě více. Oni mě nahradili, já jsem starý. Vidím, jak mají úplně stejné "problémy". Učí se na ty staré známé předměty, nadávají na ty stejné učitele a dávájí jim stejnéj přezdívky (Dodo, Véťa, Kráťa, Buri, Cíca...), nudí se ve stejně dlouhé frontě na oběd... Jsem starý, jsem použitý, do střední školy se už nehodím, neboť jsem starý, použitý, příliš zkušený, konzervativní, plesnivý a obecně dospěle rigorózní.

Z němčiny jsem prolezl jedině díky tomu, že jsem učitelce koupil flašku vína, ale i tak to byl jeden z nejpohodovějších předmětů. Dal bych cokoliv, abychom si zase zazpívali "Rock mi" nebo "Mein kleiner Grüner Kaktus". Zpívali jsme tyto a mnohé jiné písničky každou celkem asi dvacekrát a vždy to byla sranda. Byl to rituál, který mi říkal, že je vše tak, jak to má být. Co by se stalo, kdybych se posadil zase do školní lavice, řekněme na tu němčinu? I když to je už přes rok, furt si pamatuji slova těch písní. Zazpíval bych si, pobavil se nad klasickými vtípky, které jsme s klukama dělali na různé verše, po dvacáté bych se zasmál nad záběrem z videoklipu... A poslouchal bych jedním uchem vyprávění učitelů, kašlal na poznámky, šeptal si s klukama... A byl bych doma.

Nic z toho už v mém životě není. Není žádný rituál nebo činnost, kterou bych prováděl s kamarády. Na vejšce sedím většinou sám, na obědě jsem sám, učím se na chodbách a ve studentské místnosti sám... Nebo jsem v práci. Občas jdu bezmyšlenkovitě a mlčky s kamarády z práce. A když přijdu domů, padnu k počítači a jsem sám. Pokud jsem s někým, tak je to jen epizodka (procházka, hospodování, spolupráce na projektu), žádná pravidelnost ani dlouhotrvající interakce, ke které nás dohání trvalé povinnosti. Je toto blogování můj rituál? Bloguji často, to se říci musí. Sedívám u počítače do dvou v noci a jedním okem píšu blog, druhým se snažím třeba učit. Jenže je to rituál zoufalý, rituál smutný, který byl vyroben jen proto, že neexistuje žádný jiný rituál.

"I solemnly say that I am not a happy man"

To je klasická válka: je to lepší na střední nebo na vejšce? Někteří lidé se najdou a jsou šťastní, příkladem budiž dvě mé bývalé spolužačky, které mám moc rád. Jiní lidé jsou nešťastní, příkladem budiž já. Fuj! Tak jsem si přál, že budu v toga chodit po stoa a řešit otázky lidství. Jedna moje milá kamarádka mi to před rokem hodně přála. A ono houby. Tamtěch lidí se mírně straním. Nebo nestraním, ale jsou zvláštní. Necítím potřebu se mezi tě cpát. Některé holky jsou hezké, někteří kluci vtipní, ale i tak se mi nechce. Obecně do ničeho se mi nechce. Pche.

O návratu na gympl se mi zdávají sny. Někdy tam jdu jen na návštěvu, jako jsem tam doopravdy párkrát byl. Povídám si s lidmi a chodím po budově, která je více či méně podobná našemu skutečnému gymplu. Již dvakrát se v mém snu celá naše stará třída sešla v nějaké učebně jakožto "sraz odmaturujících". Měli jsme něco vzpomínkovou výuku nebo vzpomínkový den, bývalá třídní seděla u katedry, zapsala do třídnice nepřítomné a vedla nějaký vágní výklad pro legraci. Všichni seděli na svých místech a povídali jsme si jako třída. V jiných snech se nějak vracím do nižší třídy. Jednou byl nějaký problém s mou maturitou, takže jsem musel zopakovat nějaký ročník - patrně primu nebo sekundu, což je osmá a devátá třída. Ve snu sedím v lavici mezi puberťáky a všechno znám. Občas přijdu do výuky pozdě, protože to musím skloubit s prací a jinými povinnostmi dospěláka. Jsem už přirozeně starší, mám vousy, děti puberťáci na mne divně koukají. Zkouším mezi ně zapadnout, ale nejde to, jsem moc vysoký a mám hrubý hlas a můj humor je trošku drsnější... Z těchto snů cítím obrovskou nostalgii. Nebo naopak touhu a neschopnost vrátit se. Jsem už přeci dospělý... Ale dospělý se necítím.

Z gymplu jsem byl vyhozen. Vyhozen s maturitou. Nečekal jsem tak náhlou změnu. "Tak se octl v situaci, že první nevinný svět ztratil, a proto se mu ještě nepodařilo vpravit se v ten druhý." Kde jsem nyní? Necítím se jako dospělý. Chci zpátky, chci druhé kolo. Už to umím, už tomu snad rozumím, už jsem připravenýá na pubertu, tak mi dejte druhý pokus, ať si to můžu pořádně projít znova a jít do dospělost řádně. Neříkám, že jsem se měl kdovíjak dobře během šesti let na gymplu.
Vlastně jsem těch šest let docela trpěl. Jenže nyní necítím vůbec nic. V nejhlubší komnatě pekelné je veliké prázdno.

První rok jsem měl docela konflikty s učiteli (halt puberta), druhý totéž, jen se přidaly konflitky se zbytkem třídy (halt puberťáci), třetí a půlka čtvrtého byly absolutní katastrofa ohledně kolektivu - nezapadl jsem, hádali jsme se, cítil jsem se jako naprostý vyvrhel a všechno bylo "já versus oni", to veškeré interakce s nimi jsme vstupoval s tím, že mě nemají rádi, nemluvě o kolektivní interakci. Celý pátý ročník ušel a šestý byl docela v pohodě, až na nějaké pozůstatky a dovětky konflitků. Myslím, že mě nakonec třída začala mít docela ráda, neboť jsme si to v hlavě srovnali. Nebyl jsem plnohodnotnou součástí třídy, cítil jsem se dobře jen díky absenci napětí, natož abych byl součástí nebo dokonce respektovanou součástí školy a jiných tříd. Ve vedlejších třídách jsem si nenašel jediného kamaráda. A že jsem se o to pokoušel až příliš! Vždyť závěrem po maturitě jsem provedl "kybersexuální stalking", slovem životní fiasko, s božskou slečnou Kráskou, které už nemohu přijít nikdy na oči a dohání mě to i dneska, po roce. Už v pátém a šestém ročníku jsem kompenzoval absenci pohodlné puberty tím, že jsem lozil za puberťákama v nových malých třídách. I dnes a nyní lozím za puberťákama světe div se, nezmění se to brzo. Chci je znát, chci si s nima hrát, mít s nima zkušenosti i sexuálního rázu. Chci být jeden z nich, chci být konečně jedním u nějakých.

Tolik k narozeninám mého blogu. Živijó.

Na závěr si pusťtě kurevsky dobrej song, kterej maj rády všechny cool edgy kids:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 12. srpna 2016 v 13:09 | Reagovat

Ach, tak přesně tohle mě čeká. Jen se nebojím, že budu sama. Podle toho, co vidím, tak na fakultě, kam mířím mi společenské rituály neodpadnou. Jsem za to ráda. Já se na tu vejšku opravdu těším.

2 retrofeeling retrofeeling | Web | 17. srpna 2016 v 20:20 | Reagovat

Jsem ráda, že jsem narazila na Tvůj blog! Jsi především zajímavý člověk :-)

Jinak končím zrovna na vš, čekají mě státnice a už nyní je mi smutno, období studia pro mě bylo krásným časem... Snad mi osud připravil na další roky něco milého a nebudu v slzách vzpomínat...

Přeju Ti mnoho úspěchů + doufám, že tu s námi budeš i další roky :-)

3 krasny-clovek krasny-clovek | Web | 17. srpna 2016 v 20:48 | Reagovat

[2]: Já ti především děkuji.

Ne nadarmo se říká, že každé období tvého života je pro tebe to nehorší, neboť každe další je ještě horší. Věřím, že i já budu vzpomínat na vejšku, že pak budem společně vzpomínat na kolegy z prvního zaměstnání, pak na naše stářím zesnulé kamarády z dětství...

Budu tu nějakou dobu, o tom není pochyb. Mám článků  do zásoby na další půlrok, můj život je furt zajímavý a můj jazyk i mozek jsou neúnavní už několik let.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama