Dopis Chlapci, kterej se motá moc okolo Krásky

18. ledna 2017 v 21:21 | krasny clovek |  Dopisy, které nepošlu
Drahý Chlapče!

Zatím jsem psal dopisy jen všemožným ženským. Myslím, že by už bylo vhodné napsat/vyzpovídat se také nějakému samci. Sice to bude stále o ženských, ale skutečnost, že to píšu tak, jako kdyby to mělo být určeno uším kluka, by mohla ovlivnit obsah i způsob psaní. Možná.

Nepamatuju si, že bych tě kdy viděl ve škole. Nevěnoval jsem ti nikdy pozornost a byl jsi nevýrazný, neboť jsi se mi s ostatními mladými baculatými kloučky slil do jednoho anonymního davu. Poprvé jsem o tobě dozvěděl od své vlastní mámy. O mém výstředním chování vůči Krásce a její kamarádce jsi se údajně zmínil své mámě, ta to řekla své kamarádce a ta to řekla mé matce. Všechny tři jsou kamarádky. Je vtipné, jak informace urazila přes deset kilometrů. Když mi to máti říkala, nebyla na mě zlá, ale její vyčítavý a i jen naléhavý tón mne zásadně ponižuje a sžírá a jsem vůči němu bezbranný. Otevřu si na ní "hubu", ale i s nadávkami jsem stále jak naháč v křoví.

Pocítil jsem vůči tobě jistou nenávist. Jak se opovažuješ drbat mě? Proč? Proč to říkáš rodičům, když (asi) víš, že se naše mámy znají? Musel jsi své mámě říct celé mé jméno - proč? Ukázal jsi mi také, jak mé chování asi muselo být blbé, když to musel náhodný kluk ze třídy říkat svým rodičům. Musel jsem si vybít zlost a tu jsem si vybil na tobě. Zjišťoval jsem si o tobě informace. Zjistil jsem, že máš podivné vztahy v rodině, že se dějí věci, ve kterých nevinen snad ani nemůžeš být. Pokud nevinen opravdu jsi, pak alespoň řešíš situaci způsobem, který se mi nelíbí, takže v každém případě neschvaluji tvé chování a opovrhuji jím. Tedy, a díkybohu, snáze ventiluji své ublížení (ať už ze strany matčina tónu nebo uvědomění si, že jsem pořád "aktuální" u tebe a Krásky) na tobě. Nejsou to správné soudy, to samozřejmě, neznám tě a asi nepoznám, cokoliv se tam může dít, ale ve svém soukromí si mohu myslet co chci a jak chci - a hlavně tehdy, když jde o mé mentální zdraví.

Čas plynul a já viděl, že občas někam chodíš s Kráskou. Bývá často někde i s vícero chlapci, i z toho jsem býval dost na větvi, ale konkrétně tobě jsem nevěnoval speciální pozornost. Ale jakmile někde byla podruhé a potřetí s tebou, navíc sama s tebou, zbystřil jsem a bylo mi jasné, kam to směřuje. Fotky z tanečních a podobné akorát potvrzují to, co už dávno "vím".

Nebudu říkat, že se (mi) máš o Krásku starat. Vy totiž spolu zatím (proč jsem napsal "zatím"?) nechodíte a navíc to může být jen mladistvé otrkávání se a seznamování se. Když jsem byl ve vašem věku, viděl jsem to u druhých často. Byli spolu, seděli spolu, stáli spolu, laškovali spolu a culili se, když jeden nabídl druhému Bakerollsku ve tvaru srdíčka, ale nechodili spolu. Na jednom vícedenním výletu do přírody ležela jedna má oblíbená spolužačka vedle svého takto důvěrného kamaráda na trávě uprostřed louky, respektivě provizorního fotbalového hřiště. Já je pozoroval ze vzdálenosti asi 100 metrů. Bušilo mi srdce a nechápal jsem, jak se něco takového může dít. Nevím, jestli mě tehdy viděli. Vyfotil jsem si je a dal si tuto fotku jako tapetu na mobil. Bylo to něco jako mé osobní memento, které jsem vnímal jenom já, neboť uprostřed louky a vysokých stromů ti dva vypadali na fotce jako dvě tečky. Nikdy spolu nechodili a ani spolu nechodily jiné podobné párečky. To mne utěšuje, neboť provádím paralelu ke vztahu tebe a Krásky. Nebudete spolu chodit a spát, jen spolu chodit sem a tam a tam a sem a smát se spolu a slavit s její rodinou svátky a podobně. Co Vánoce - dali jste si dárek? A jaký bude váš Silvestr - budete spolu, cinknete si? A co Valentýn za dva měsíce? Řeknete si "to" o Valentýnu? Těmito otázkami teď žiji.

Tančíš s ní a ona se zeširoka usmívá, culí se, raduje se, vidím to na fotkách z tanečních. Já ti gratuluji. Před pěti lety bych dal cokoliv za to, abych tančil se svou vysněnou. Třásl jsem se a brečel, když s ní tančil někdo jiný. Nyní s mou jinou vysněnou tančíš ty. Já ti jednoduše gratuluji. Je to něco úžasného a já doufám, že si tímto dopisem uvědomíš a procítíš, co máš za zázrak. A děkuji ti, že ve mne pobouzíš klasické a známé pocity závisti, perverzní žárlivosti a lásky. Ale co mne nejvíce na fotce zarazilo a uzemnilo: Kráska (ti?) bohémsky nosí výstřih a je i překvapivě velký (nepochybuji o push upu, ale to je jedno, páč jde o princip). Ať už ho hosí pro tebe nebo ne, jednoznačně ti ho strká pod nos při tanci. Nepochybuji, že se mrkneš a uculíš, stejně jako mrkám já na tento výstřih, ovšem bohužel doslova, neboť mne z civění na celou její pixelovou krásu začínají občas pálet oči. Tato novinka výstřihu mne rozrušila, doslova jsem se chvíli klepal. Je to krok dál v Krásčině vývoji. Kráska se (ti?) sexualizuje svým výstřihem (ano, nosit výstřih je sexualizace sebe sama a zpochybňovat to je absurdita). Toto je první sexualizace ze strany Krásky. Vždy jsem to dělal jen já ve své hlavě a Kráska si leda nosila sukně, ale tohle? Výstřih? Denně se dívám na její staré fotky a na mnohých z těchto fotek jí je i 12 a méně. A nyní skok, malá dvanáctiletá holčička dospívá a poznává svou sexualitu a kluky okolo sebe. V životě jsem měl jeden tak silný emoční zážitek, že jsem to i ten den oprávněně nazval bránou do jiného stavu psychiky. Nechybí mnoho, aby také toto nebyla podobná brána. Pokud ne brána, tak je to alespoň branka nebo cihlička ve velké a dokonce ještě větší bráně do hlubšího stavu pasivity a prázdného civění na všechno.

A hle, to jsem já: koukám na krásné a šťastné lidi a divím se, že já stále nejsem také tak krásný a šťastný. Musím uznat, že i tobě to na fotkách sluší. Neposiluješ? Necvičíš? Nebo jednoduše: tvé tělo se pubertou zbavuje dětské baculosti a tvé rysy nabývají na ostrosti. Musím totiž říct, že jsi furt hezčí a hezčí, že rosteš do krásy. Když jsem tě viděl poprvé na starých fotkách, nijak jsi mne neoslovil, a odfrkul jsem si nad tvým stylizovaným vzhledem (což jsem dělal proto, připomínám, abych si vybil nenávist a pocit bezpráví, jak píšu víše), ale nyní musím vzít své ošklivé poznámky zpět, protože nemohou ani hypoteticky být pravdivé. Nemůžu sá před sebou tak zjevně lhát svým očím, že jsi ošklivý a že za to nestojíš.

---
Ach, blíží se to...! Ano, je to tady, to věčné kyselé téma - sex. Nemůžu říct, že vás v té situaci nevidím. Kráska je vyspělá, měla mnoho "kluků" i na základní škole. Je jí dávno patnáct a je na čase, aby už měla nějakého pořádného kluka. Ty asi blbec také nebudeš. Všelijak emočně, sociálně, intelektuálně a pohlavně vyspělí lidé mohou začít s oboustranným sexuálním životem brzo. Prostě už ví, že na to mají. Nedělají to jako spodina, která to dělá pro legraci nebo z "nedopatření", dělají to proto, že se upřímně milují a není důvod spolu nespat. Tito lidé dost dobře můžete být vy dva, tudíž se můžete aktivně milovat a můžete to dělat i teď, v tuhle chvíli, kdy v osamělém popůlnočním bytě píšu tyto řádky. Mám tuto představu v hlavě, věřím jí i zároveň jí i nevěřím. Smířenost se skutečností a stará známá odevzdanost mě nutí věřit, ale cynismus, který z nějakého divného důvodu zastává utěšovatelské stanovisko, zase tvrdí, že máte stále moc brzo a ani nemáte jak, když spolu nechodíte.

A jaká je má představa vás při milování? Vidím se jako melancholický (nikoli sentimentální) pozorovatel, jako duch nebo dokonce jako ochránce. Mé pocity možná ovlivňuje můj aktuální hudební playlist, ale to teď nechme stranou. Toto představování si skutečnosti vašeho souložení mne mírně vzrušuje, protože se díky ní má představa, že je Kráska u fyzického vytržení při orgasmu, stává skutečností. Chci, aby byla Kráska pohlavně uspokojená a nad detailem, že jeho způsobitelem nejsem já, ale ty, milý Chlapče, zkouším co nejsilněji přimhouřit oko. Až (proč jsem nenapsal "Jestli"?) se dozvím, že spolu opravdu chodíte a spíte, asi budu mít jiné reakce a méně ctnostnější, bude to hněv na sebe, pocit zmaru a mrhání a staré známé opakující se křivdy a procítím falešnost vždypřítomné naděje. Měl bych i dodat, že sex pro mne znamená mnoho, neboť je to maximální citová odevzdanost, jediný možný fyzický důkaz lásky a tak dále, čili není cesty zpět a spí-li s tebou Kráska, vzdaluje se ode mne na morální úrovni nejrychlejšími a nejdelšími možnými kroky. Delším a posledním krokem by byla leda tak smrt.

Vidím tam také zajímavé detaily, jež dělají vaše milování ještě intimnějším (a pro mne ničivějším i blahodárnějším) zážitkem. Někde jsem se z mimochodné poznámky při vyprávění někoho dozvěděl, že se při milování v určitých nejen nekonvenčních pozicích něco děje. Ta věc, ke které dochází, je naprosto logickým vyústěním poloh obou souložících těl. Je to detail, mně vůbec nikdy nedošel a ani v pornografii jsem se na něj nikdy nesoustředil, pokud tam zrovna byl. A pokud tam byl, tak tam byl, já ho třeba viděl, ale jednoduše jsem si neuvědomil, že tam je. A vida, zde k němu při vašem milování dochází a ty se s tím setkáváš permanentně, vidíš tento mírně trapný a neestetický a o to všechno více intimnější následek polohy, vnímáš to plně jako v tu chvíli mnoho jiných věcí a tvoří to tvůj celkový pozitivní pocit ze sexu s někým, kdo je dokonalý.

Pojďme o krok dále, dokončeme popis mého přístupu k vašemu milování! Při autoerotice zásadně myslím na nějakou slečnu nebo sebe se slečnou, množství slečen ale může být vyšší. Je-li v eroto-fantazii přítomen jiný muž, pak tam musím být i přítomen já. Ale ještě nikdy se mi nestalo, že by v této formě fantazie byla jenom Kráska a ty, Chlapče. Je to představa krásná a splní svůj účel, to mi věř. Vyskytuje se tam onen zmíněný intimní detail, vyskytuje se tam spokojené bezstarostné u(spo)kojení. Málem bych si zanotoval: "Vždyť já jsem on, a proto raduji se: milují mne, když spolu milují se."

Ale jakmile se podívám na vaši společnou fotku, kde se jeden k druhému máte, pociťuji paradoxně zase hněv. Je to skutečně paradox? Není naopak sexualita upřímná a neukazuje, že v jádru jsem spokojený? Pociťuji-li spokojenost, když si vás dva představuji uspokojené, není pak hněv jen povrchní slupka? Nebo naopak - není sexualita něco jiného, co nevypovídá a nemůže vypovídat o ničem? Nejsou lidé při sexu vytržení z normálního bytí? Kolik jen lidí vecpalo do "koitálního hekání" výkřiky plné slibů? Naslibovali něco, co nesplnili, neboť je sex poslal do jiného světa. A který tento svět je ten pravý? Bože, to jsou teda otázky!!

Ano, řítím se do šílenství. Váš vztah se očividně prohlubuje a nevím, co bude za měsíc. Ale je to šílenství známé, které jsem zažil před vámi a zase zažiji po vás, které zažili všichni lidé - proto ti znova děkuji, že probouzením těchto pocitů ve mně ukazuješ, že jsem úplně normální psychicky zdravý žárlivý a zamilovaný kluk. Rád lítostím kvůli tomu, že Krásku má někdo jiný a že ona má někoho jiného. Znamená to, že zrovna přemýšlím jako normální láskou ublížený člověk. Ovšem když zpytuji svědomí kvůli chybám, které jsem Krásce natropil, šílím o to více, neboť vidím, jaký jsem člověk nenormální a absurdní, jenž vede život nenormální a absurdní, jehož chování je nenormální a absurdní.

---
S moha lidmi jsem to dal dohromady přirozeně. Stáli o můj kontakt a i sami mě kontaktovali. Jiné lidi jsem jaksi určil jako své oběti. Vešel jsem jim do života, vyblil se a po nárazu sebereflexe jsem raději odešel. Civí na mé zvratky a je to trapné jim i mně. Kráska je úžasný příklad. A furt mne zajímá, jak se opovažuju žádat i nyní o její pozornost. Jsem přeci stále zájemce. Chci ji milovat a blablabla, být jí milovaný a blablabla, chci, aby se mnou cítila milována. Má žádost je sice pokroucená naší situací, ale stále tam je, stále se bez mého vědomí projevuje. Ovšem stejné žádosti se rodí mezi vámi dvěma. Jakmile bych se objevil na scéně a byl vámi přijat, tento váš rozkvět bych i proti čisté vůli záměrně a nezáměrně narušoval a reflektoval ve svém jednání. Jestli vykvete, má přítomnost by byla jenom další zbytečné blití. V každé vteřině bych sabotoval vaše milování a intimitu, vymáhal bych mrtvé právo, trpěl z prázdnoty a trpěl ještě více, neboť vám škodím a nic nepřináším. Chci šplhat vysoko, ale jsem jen na kopečku. Musím provést nepohodlné a nepopulární kroky směrem dolů z kopce, dolů do údolí. Až odtamtud mohu hledat horu, na jejímž vrcholu pocítím stařecké uspokojení z celého výstupu.
(pozn. Tento odstavec jsem psal ve tři v noci. V téhle době mi mozek šrotuje opravdu jinak a za toto šrotování se vždy malinko stydím. Ale jsem to furt já, proto to zde nechám.)

Kéž bych spíše cítil a už nemluvil! Měl jsem několik soků v lásce, jako jsi nyní ty. Ke každému jsem se choval jako k živlu, jako k nějaké pudové bezohledné schránce, která není člověk. Ty jsi jedinečný v tom, že proti tobě nemohu dělat nic, neboť bych tím ublížil Krásce.

Co dodat...?

Snad jen to, že nebyl žádný rozdíl v tom, jak se zpovídám chlapci a jak slečně.

Měj se!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Chariot Chariot | 19. ledna 2017 v 13:50 | Reagovat

t.t

2 stuprum stuprum | Web | 20. ledna 2017 v 0:52 | Reagovat

Kdybys byl bitkař, tak jsi mistr mezi chlapy. :D

3 ┼Nemessis mor Morticie ┼ ┼Nemessis mor Morticie ┼ | Web | 20. ledna 2017 v 2:33 | Reagovat

:-D

4 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 21. ledna 2017 v 19:01 | Reagovat

Bože, představa, že bych byla jedna z té dvojice a objevila bych jednak tvoje stalkování na louce a jednak tvojí tapetu, asi bych na tebe byla jaksi fyzicky agresivní...

No vidíš, tvoje vysněná bude spokojená partnerka někoho jiného, ty na ně budeš dávat pozor při souloži (Nemůžu si pomoct, ale vzpomněla jsem si na takové ty černobílé kreslené obrázky s Ježíšem, jak tam vždycky někomu napovídal nějakou neplechu. Třeba takový to s pekařkou: "Kde máš Židy?") a tím jsi vlastně dosáhl až absolutní nesobecké lásky...

5 krasny-clovek krasny-clovek | Web | 21. ledna 2017 v 21:26 | Reagovat

[1]:[3]: Vyvětlím si to po svém.

[4]: Ale jdi, ta představa, jak se jako zmatenené zamilované kachňátko potácím okolo neviditelné bariéry vytvořené sto metrů okolo dvou láskujících krásných lidí, je nesmírně romantická...
Za posvěcení mé "absolutní nesobecké lásky" ti děkuji. *Chi Mai plays in the background*

6 yara yara | Web | 22. ledna 2017 v 19:17 | Reagovat

Jako rozhodně nemůžu souhlasit s tvými názory na vztahy ostatních lidí a na tvůj přístup k nim, ale každopádně se mi nestává často, že bych se dostala na něčí blog a celej ho pročetla, jako teď.
Rozhodně jsi zajímavý. Moc takových mužů už není, ale podle mě bude u tebe za pět let stejně všechno jinak.
(Ale možná se mýlím. Já sama nesnáším, když mi někdo říká "Až budeš starší,...")
Každopádně, palec nahoru za ty články o ženách a sexu. Nejsem tu naposled.

7 krasny-clovek krasny-clovek | Web | 22. ledna 2017 v 20:35 | Reagovat

[6]: Děkuji, takové komenty moc potěší.

Rád čtu své textíky více než pět let staré a můžu potvrdit, že jsem se má podstata skoro nezměnila. Po pěti letech jsem to víc já a za pět let to budu ještě víc já než jsem teď. Rozumnější, moudřejší... Rozhodně neupadnu do stereotypu pivního pupkáče, wife-beatera nebo čeho se to bojíš. Hehe!

8 stuprum stuprum | Web | 23. ledna 2017 v 15:23 | Reagovat

[7]: Za pět let už budeš mít tituly, parádní rodinu a bohatství, o jakém se běžnému pupkáči ani nesnilo. Jsi předurčen k vítězství, příteli. Jenže se bojím, že pak už tolik nebudeš rozvíjet teorie o ženách a my nebudem mít co číst...

9 Jméno neni podstatné Jméno neni podstatné | 12. února 2017 v 14:11 | Reagovat

Proč tohle píšeš ?

10 krasny-clovek krasny-clovek | Web | 12. února 2017 v 14:56 | Reagovat

[8]: I kdybych měl to všechno, věř mi, že staré problémy budou nahrazeny novými. Budu to totiž stále já, expert na hledání (rozuměj: vytváření) problémů. A nemyslím si, že někdy přijde čas, kdy nebudu mít co říct.

[9]: Je to prostá komunikace, bohužel jednostranná, nevyžádaná, zbytečná, otravná, "trapná", ale pro mne životně důležitá, protože bez konsenzu a bez kompletně probádaného terénu minulosti zůstanu nevybitý, frustrovaný, zmaten a ztracen s hromadou brouků v hlavě. A je to i velká legrace, relaxace a moc mi mastí ego, když někdo oznámí, že je to "takovej lepší goethe".

A proč si ty myslíš, že to píšu? Ptám se, protože v tvé otázce je cítit mírné opovržení. Asi jsi člověk, který umí věci a lidi pustit z hlavy i ze srdce. Já to neumím.

Ale možná jednostranná úplně není, protože jsem právě teď díky svým hackerským prstíkům zjistil, že máš cosi společného s adresátem. Pokud nemáš, tak se omlouvám, pokud máš, tak asi proletím stropem do nebeských výšin s takovou poezií a září, že nanebevzetí Panny Marie bude vypadat jak nakopnutí kurvy do zadku poté, co ti ho za pade vykouřila.

11 - - | 12. února 2017 v 15:06 | Reagovat

Mít něco společného je dost široký pojem
Tvůj problém je ze si myslíš ze tohle všechno je jen hra,nevinné snění,že jsi šíleně chytrý a všem to ukážeš
Kašli na to ,kašli na krásku a na svoje povrchní výlevy ,přestaň jenom psát ,je to ubohé
Žij realitou ,každým dnem a najdi v tom pozitiva
Tohle už hraničí s nemocí a stihomanem a ty asi  nejsi ve své podstatě zlý ,ale za to jak na tom jsi nemůže chování druhých ,jejich reakcím předcházelo něco z tvé strany

12 krasny-clovek krasny-clovek | Web | 12. února 2017 v 15:22 | Reagovat

[11]: Není-li to hra, znamená to, že je to vážné. Já to beru jako obojí, ale není-li to dle tebe vůbec hra, znamená to, že je to ze strany Krásky a Chlapce vážné. Takže snad mohou přijít k reálné újmě?

Prázdný argument typu "myslíš si, že jsi chytrý" říkává určitý druh lidí, ale to víc rozebírat nebudu. Nemůžu za to, že zním chytře, blbce ze sebe dělat v tomhle případě umím.

Povrchní výlevy? Povrchní?? No dovol? Já vsadím vagón mražený zeleniny na to, že je to zatraceně upřímné. Sentimentální určitě, ale hergot, někdy mi to takhle v hlavě blesklo.

Přestat jenom psát? Psaní mne bude živit. Seš možná Doer, ale já jsem Thinker - oba mají svoje klady. Co by dělal Stalin bez svého Marxe!

Piš si, že za to nemůžou jenom ostatní, pfff! Piš si, že mne má neschopnost vytáčí a piš si, že jsem kajícník.

13 - - | 12. února 2017 v 16:05 | Reagovat

Seš nemocný

14 krasny-clovek krasny-clovek | Web | 13. února 2017 v 10:39 | Reagovat

[13]: Prosím, rozveď to nařčení z povrchnosti. Jsem teatrální, sentimentální, klišovitý, kýčovitý, patetický, extravagantní, ale rozhodně nejsem povrchní.

"Sem nemocný". No hustý! Nemocný leda láskou! :-! Díky bohu, že jsem se pln sebereflexe zavřel do blázince sem na blog! Zde si mohu dělat co chci, sice se "nemoc" občas projeví a já pracky vystrčím zpoza mříží ven a po Krásce chňapnu, ale léčba probíhá dle očekávání a za rok budu jinde a třeba dál. Vykašlat se na svou "nemoc" ale nemohu, jak ty radíš. To je jak říci mrzákovi, aby do života vyšlápnul pravou nohou.

Vypadáš jako člověk pocitový, dáváš na dojem a radíš prostřednictvím dojmů: "Seš nemocný" a "vykašli se na Krásku". Děsí tě co píšu, nechápeš to, nestíháš to - proto se zdám nemocný? Nebo snad má logika dělá zásadní chybu? Je mi líto, ale nadhodils milion lahodných témat a já tě odtud pustím, až hostina skončí a hosté budou sytí.

EDIT: Hupsík, chybka v komentu č. 12. Místo "umím dělat blbce" má být "NEumím dělat blbce" :-D Trapas.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama