Netolerují netoleranci netolerance...

19. dubna 2017 v 23:55 | Krásný Člověk |  Středoškolská filozofie
Já jako pravičák toleruji. Ale chci, aby tolerance zůstala, čili netoleruji ty, kteří netolerují toleranci. Jako pravičák tedy toleruji, ale netoleruji ty, kteří netolerují toleranci.

Levičáci maj stupeň tolerance právě o jeden stupeň výše, tolerují tedy tak, že jim nevadí netolerance. Tolerují netoleranci, přizpůsobují se jí, protože jsou tolerantní. Ovšem netolerují pravičáky, nadávaj jim do zlejch rasistů, tedy netolerují netoleranci netolerance.

Důkaz:
Někteří VELICE KONKRÉTNÍ JEDINCI #přijímají uprchlíky, muslimy a snědé nadržené pasáčky ovcí. Mne ale na sociální síti zablokují, protože netoleruji přijímání muslimů a snědých nadržených mladíků.

Wtf?!

Je lepší se kamarádit se stereotypním nacistou nebo se stereotypním cikánem? Odpověď: s nacistou. Protože stereotypní cikán se chová jako kretén furt, kdežto stereotypní nacista je kretén ve chvíli, kdy je tam cikán. Chápete? Kamaraďte se s nacistou, to máte o půlku kreténismu míň!

(teď o něco seriózněji)

Není lepší se začít kamarádit se svým sousedem a spolužákem a až pak začít milovat lidi za hranicemi? Protože váš spolužák je vám mnohem blíž fyzicky i mentálně než někdo za hranicema z jiné země a vlastně i z jiného kontinentu. Nemilujete-li svého souseda, těžko budete upřímně milovat někoho za hranicemi. A už vůbec nevíte nic o tom, jak a zda vůbec vás onen za hranicemi bude zpátky milovat.

"Ten, který objímá celý svět a zapomene při tom na své nejbližší, nejedná ctnostně, ani kdyby si sám tak připadal."
- Chytrej týpek v knížce, kterou bych si fakt měl přečíst po dvou letech znova

Mými slovy: Jste pokrytecký kurvy. Chcete se cítit dobře, chcete sami před sebou vypadat dobře a děláte pozérské jednoduché kroky: napíšete si na ceduli, že #přijímáte a přestanete žřát maso, pjotože chuďáčka žvížátka. To vás nic nestojí. Ale jakmile dojde na skutečné uplatnění nějakých morálních pravidel v zájmu soužití, na skutečné pochopení a na komunikaci v zájmu vzájemného soužití, prostě když dojde na to něco obětovat v zájmu druhého i vašeho osobního rozvoje, například přijetí mě, vašeho souseda, spolužáka, prostě prostého uplakaného zuboženého nasraného starého traumatizovaného arogantního úchylného kýčovitého sentimentálního pozérského pseudopedofila mezi sebe, schováváte se jak uplakané pyče.

"Člověku je někdy lehčí umřít za své zásady než podle nich žít."
- Seneca (pravděpodobně)

Chcete se cítit dobře při pohledu na to, jak sami pácháte dobro. Abych ocitoval někoho chytrého z facebooku: "(Jsou to) levicový hippies a bobos ze západu, kteří neustále chtějí a potřebují demonstrativně za něco nebo za někoho trpět, aby všem pak mohli dávat na odiv svou kýčovitou, předstíranou empatii a falešné, hluboké lidství, zároveň ale chtějí, aby je potvrzení vlastního dobra nestálo víc než stravenka." Zamyslete se, miláčci!

Aby můj čeháčkovský závěr nebyl tak čecháčkovský, ale aspoň povrchně sociologický, předkládám data, která ukazují, že levičáčci jsou netolerantní. A ženský obzvlášť. Že "Because of Political Views" je to hlavní, ale jsem naprosto přesvědčený, že blokují nejen na základě politiky.

Chcípněte s úsměvem na držce. Peace.

(jo, psal jsem to pod vlivem)

Na závěr ještě špetka poezie:

So many gods, so many creeds,
So many paths that wind and wind,
While just the art of being kind
Is all the sad world needs.
- E. W. Wilcox
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 20. dubna 2017 v 4:06 | Reagovat

Takže jsi netolerantní většina? :-D

2 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 20. dubna 2017 v 13:13 | Reagovat

Poslední chytrej nácek byl Hitler. Cikánů je hodně blbých i chytrých, ale všichni náckové jsou blbý kvůli jejich netoleranci. Nekamaraď se s náckem.
Nemůžeš tolerovat netoleranci.
Njn, pohled netolerantní většiny.

3 krasny-clovek krasny-clovek | Web | 20. dubna 2017 v 14:43 | Reagovat

[1]: Objektem mé netolerance je netolerance. Nevím, jaké má rozložení v populaci, takže zda jsem většina nebo menšina fakt nevím.

[2]: No právě že můžeš tolerovat netoleranci. Příklad: Salafisté (říkám salafisté, protože tě tím míň naseru, než kdybych řekl muslimové), to jsou pšece lidé, kteží maj jen jiné hodnoty! Že jejich imámové kážou kdejakou srašku je názor, na který pšece mají svaté právo. Další příklad: když se v Estonsku obyvatelstvo učí rusky, ale ruská menšina v Estonsku se estonsky neučí. To všechno je tolerance netolerance.

4 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 20. dubna 2017 v 18:56 | Reagovat

[3]: Mám tolerovat, že mě někdo nazve černou špínou? Ne, dostane podobně lichotivej titul ode mě, případně do huby, když bude pokračovat dál. Holt se nechovám jako Ježíš. Když mi dá někdo facku, tak druhou tvář nenastavím, místo toho mu dam zpátky pěstí.
Ano, nepleť si saláfistu s muslimem. Tenhle omyl některých lidí mě už dovádí k tomu, že jsou snad negramotný a nerozumí psanýmu textu, když si můžou všude dočíst/dozvědět, jakej je rozdíl, mezi cuketou a okurkou, ale oni budou pořád plácat, že je cuketa a okurka jedno a to samý. Jdi se zeptat muslimů v mé rodině, jaký je jejich názor na saláfisty, co kážou sračky. Víš co ti odpoví? To samý, co ti odpoví katolík (maronita) v mojí rodině, když se ho zeptáš na nespočet sekt, které ubližovali okolí a svým členům vycházející z křesťanského učení. Že je to celý špatně. Pokud teda neni idiotem a není také saláfista/sektář (třeba KKK). Můžou mít dementní názor jakej chtěji, ale musí počátat taky s tim, že si ponesou následky (tj. odsouzení), protože saláfisté mají asi tak podobně destruktivní hodnoty, jako výše zmíněný KKK. Rusů je tolik (a hlavně je Rusko tak velký), že žádná univerzální ruská mentalita (která je často démonizovaná, hlavně tady) neexistuje a to, že se neučí estonsky v Estonsku bude asi čistě jejich problém.
Tolerovat netoleranci nesoucí s sebou nenávist nejde, protože se to navzájem vylučuje. Nebo jsi snad Ježíš? Takže druhý vtělení Krista na Zemi neni Kačenka?

5 stuprum stuprum | Web | 21. dubna 2017 v 2:00 | Reagovat

Jen poznámka pod čarou. Ruskou mentalitu mám spojenou s tím, co jsem kdysi četl např. u Gogola, Čechova, Dostojevského, myslím, že tidle spisovatelé stvořili mužika a bůhsuďproč, pořád, když se mluví o Rusku, vidím, jak páni (oligarchové) prodávaj ty nevolníky v kartách a pijou tu vodku a sakrují na blbé poměry - právě jako se to děje na Malé Rusi dnes. :)

6 krasny-clovek krasny-clovek | Web | 21. dubna 2017 v 8:52 | Reagovat

[4]: Nechápu, co nechápeš na příkladu, že Estoňani v Estonsku se učí Rusky a jsou tolerantní vůči menšinovým Rusům, kteří se sami netolerantně odmítají naučit estonsky. Estonština tak spolehlivě mizí a zmizí úplně, až bude ruština dominantním jazykem. O univerzalitě Rusů nepadlo z mé strany ani slovo.

(Ale padne teď: Boj se Rusa a Turka! Univerzální mentality totiž existují, vychází z identifikace k mýtům a těmhle sračkám.)

7 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 21. dubna 2017 v 12:14 | Reagovat

[6]: Ale vyplývá to pomalu tak, že jsi sice mluvil jenom o menšině v Estonsku, ale tím myslel, že za tuhle menšinu, která se odmítá učit Estonsky můžou i Rusové kdekoliv jinde v Rusku.
Univerzální mentality? To by znamenalo, že se dá uplatňovat i kolektivní vina na všechny Rusy a Turky, protože sdílejí jednu univerzální mentalitu, která je pravděpodobně tvrdá jako kámen a neměnná. Můžeš tím pádem i ty osobně, jako příslušník bílé rasy za to, že příslušníci tvojí bílé rasy vyvraždili část původních obyvatel Ameriky? Můžu já za to, že se obyvatelstvo na Blízkém východe už nějakou dobu řeže mezi sebou? Může za to muj táta? Moje teta? Babička, děda a všichni bratranci a sestřenice?  Můžeme jako Češi za to, že někdo z  našich předků zmasakroval a vyhnal civilisty v Sudetech? Jenom kvůli univerzální mentalitě? Aha.

8 krasny-clovek krasny-clovek | Web | 21. dubna 2017 v 19:44 | Reagovat

[7]: Ne, mluvím o tolerantní majoritě (Estoňané) a netolerantní menšině (Rusáci). Klidně by to mohl být i endemický druh inteligentní gorily. O nějaké populaci Rusů mimo Estonsko tady vůbec není řeč, domýšlíš si.
Mentalita a morální vina jsou dvě věci. Doslova mi je smutno z toho, fakt do breku, že mi zase vkládáš do úst něco, co jsem neřekl - jako z tím znásilňováním a holokaustem. V tomto příspěvku to děláš dokonce dvakrát. O jaké vině je řeč? Vůbec o žádné.
Jde o to, že lidé dědí svou kulturu s její historií, zvyky, tabu, mýty a hrdiny a ztotožňují se s tím vším. Neříkej mi, že průměrný Angličan je stejný jako průměrný Turek. Neříkej mi, že Samoané jsou v jádru stejní jako Češi. Turci volej diktátora, domorodí Samoané se mezi sebou řežou. Angláni jsou gentlemani, Češi jsou burani, podle toho taky vypadá efektivita politiky. To je mentalita národa. Udělej si multikulturní stát, kde každá národnost bude zastoupena tisícovkou jedinců... a budeš mít anarchii, protože lidi jsou jiní.
Opovaž se mi říkat něco o individuech, ajsk už jednou udělala. Vůbec neříkám, že nenajdeš civilizovaného Samoánce nebo že nenajdeš antiburanského Čecha. I v Íránu najdeš hipstra ze Starbucsku. Jde ale o kompletní sečtenopodtrženo z celého obyvatelstva, o princip, o tendenci a o identifikaci s tímto proudem. Pokud by zase byla válka Libanonu s Izraelem, obyvatelé těch států by se nerozdělili náhodně na strany, naopak se budou hlásit s největší pravděpodobností ke "své" straně, protože ta "druhá" strana dělá věci špatně. To je identifikace a mentalita.

9 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 23. dubna 2017 v 12:20 | Reagovat

[8]: Takže si myslíš, že bys třeba přemejšlel/jednal/prostě reagoval jako ti češi, kteří naprosto nelidským způsobem vyhnali sudetské němce?

10 krasny-clovek krasny-clovek | Web | 23. dubna 2017 v 18:21 | Reagovat

[9]: Nemůžu s jistotou říct. Pokud by mne strhnul dav hnaný frustrací a křivdou, tak bych tak určitě jednal!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama