Jazykové pasti masturbace

20. května 2017 v 23:23 | krasny clovek |  Nedopsané nedodělané črty zveřejněné kvůli končícímu blogu
Článek ze seriálu

Dlouho jsem přemýšlel o tom, jakou to správnou předložku máme použít jako Češi, když mluvíme o masturbaci. "Masturboval jsem a přemýšlel jsem o ní" jsou zbytečně dvě věty. "Masturbovat" je sloveso a "ona" je předmět a objekt, čili bychom mohli použít nějakou předložku. Mnoho lidí v zájmu tohoto usnadnění používá různé předložky, včetně mě, ale je to neorganizované a zmatené a mnohdy to zní úchylně, proto jsem se rozhodl obeznámit s výkladem ke každé české předložce a uvést argumenty proč ji použít nebo nepoužít. Abychom předložku mohli použít, nesmí už mít nějaký jiný význam, případně může mít jiný význam, ale původní význam nesmí být silnější než nový význam.

"Masturboval od."
Od implikuje nějaký směr, v tomto případě negativní, čelem vzad. Pokud bychom tuto předložku použili, posluchač by si mohl myslet, že "masturboval a stál zády k ní." Pokud bychom se chtěli přiblížit k abstraktnímu významu předložky od, pořád by se to nezbavilo negativního dojmu, ale masturbace je věc hezká, takže vyžaduje dojem pozitivní.

"Masturboval nad ní"
Nad znamená nějakou lokaci. Ovšem je už i používané v abstraktním smyslu jako "přemýšlel nad ní", protože když nad něčím přemýšlíte, jaksi se vznášíte ve vlastních představách a jste nad realitou. Podceňovanou složkou masturbace je právě přemýšlení, tudíž si slovo nad můžeme půjčit. "Masturbace nad" má ale i doslova lokální význam: "Masturboval a byl nad." Ovšem každý díky "přemýšlel nad", které neznamená, že "přemýšlel a byl nad", ale že "dlouho se zaobíral myšlenkami na ní", a díky významovému překrývání slov masturbace a přemýšlení, může pochopit, že "masturbace nad ní" neznamená "masturbace a nacházení se nad ní".

"Masturboval na ni/ní."
Zde se také nabízí paralela s abstraktním "myslel na ni" přesně jako v případě "masturbovat a přemýšlet", ovšem je zde i fyzické "plival/házel/kašlal na ni", tj. produkt jeho činnosti dopadl na ni, případně lokální "nacházet se na něčem". Masturbace je jak fyzická tak duševní činnost, ale kvůli převládajícímu materialismu si posluchač spíše představí tu fyzickou. "Masturboval na" by znamenalo 1) "ejakuloval na ní" (po vzoru plival/házel atd) 2) "masturboval a seděl na ní" (po vzoru "nacházet se na").

"Masturboval s."
S zde představuje duševní nebo fyzickou přítomnost. Znamenalo by to tedy "Masturboval a ona byla přítomna", případně "masturboval a ona mu pomáhala" po vzoru "učil se s ní" nebo "hrál si s ní", což nemusí znamenat, že ona byla přítomna, ale třeba že to dělali přes webkameru.

"Masturboval bez ní."
Woody Allen řekl, že mastrubace je sex s někým, koho milujete. Tato předložka je pravdivá, jelikož většinou při masturbaci přemýšlíte nad někým, kdo zrovna není přítomen (je-li přítomen, tak se mu spíše nechce zúčastnit se vámi pravděpodobně vyžadovaného koitalního aktu, čili tam stále abstraktně není), čili se varianta "masturboval bez" na první pohled nevylučuje s myšlenkou "masturboval a myslel na ní". Bohužel, je třeba si uvědomit, že "bez" předpokládá "s", tj. je zbytečné konstatovat negaci, pokud není pozitivum uvažováno, např. matematici se zaobírají platnými větami a rovnicemi, ale nevyjmenovávají samé neplatné rovnice a věty. A jak jsme si řekli, "masturbovat s ní" není možné, takže masturbovat bez ní je zbytečná negace, navíc sama o sobě je to věc negativní, což, jak jsme si už řekli, masturbace nevyžaduje, neboť je masturbace věc většinou pozitivní.

...
Na ostatní předložky bohužel nebyl čas ani nálada, ale rád věřím, že to jednoho krásného dne dodělám!

Masturboval v ní... Masturboval o ní... Mňam!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zuzka Zuzka | Web | 21. května 2017 v 10:13 | Reagovat

Docela zajímavé téma, já se pobavila...

2 stuprum stuprum | Web | 21. května 2017 v 13:57 | Reagovat

Ob, během, kvůli, kromě, to jsou taky někdy některé z poctivých předložek. Jen pro úplnost. SKRZ.

3 Opicka Opicka | 21. května 2017 v 22:28 | Reagovat

Tvoje hraní se slovy i některé texty mi připomínají Arctic monkeys

4 krasny-clovek krasny-clovek | Web | 21. května 2017 v 23:03 | Reagovat

[1]: To raději neříkej, nebo ten článek dopíšu.

[2]: Neboj, mám jejich seznam. A při mnoha předložkách jsem se hodně uculoval...! Mňamiňam!

[3]: Fuj, nedávej mne do souvisloti s touhle kapelou. Nechci s ní mít nic společného.

5 Opicka Opicka | 21. května 2017 v 23:18 | Reagovat

Proč je nerad?

6 krasny-clovek krasny-clovek | Web | 22. května 2017 v 16:12 | Reagovat

[5]: Přestylizovaná cringe kapela pro cool kids.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama