Provizorní závěť

27. května 2017 v 0:04 | krasny clovek |  Za tudle rubriku se fakt budu jednou stydět...!
Článek ze seriálu

Kdykoliv jedu autem nebo vlakem, považuji za naprostou samozřejmost, že cestu nepřežiju. V prvních chvílích jízdy se tedy smiřuji s tím, že nedojedeme, takže si jaksi cestu užívám více než ostatní, neboť na rozdíl od nich vím, co se k nám blíží.

Zatím jsem se vždy pletl, ale to zase neznamená, že se jednou plést nebudu.

Z toho důvodu píšu provizorní závěť, takže jestli umřu, budete vědět, co se s mým majetkem stane. Nechci psát celá jména lidí, koneckonců musím hájit jejich soukromí, takže budu psát jen jejich iniciály.

---

Já, Dan K***, narozen 1996 v Podolí, prohlašuji, že všechno, co se dole prohlašuje, prohlašuji já, Dan K***, narozen 1996 v Podolí, za prohlášené s čistými úmysly, svéprávně a prohlášené skutečně mnou, Danem K***, narozeným 1996 v Podolí.

Můj majetek není kdovíjak veliký, jde vlastně o směsku osobních věcí. Z toho důvodu bude mecenášské rozdávání mého majetku po smrti věcí spíše symbolickou a sentimentální.

Začneme s tím, co zrovna symbolické není, ať to máme z krku.

Moji stolní hru Talisman, která má hodnotu přes 5.000 Kč, odkazuji mému pohodovému kamarádovi TK. On se o ni dobře postará.

Mou stolní hru Warcraft dejte mému bratrovi, on ji chtěl vždycky hrát.

Můj Steam účet, do kterého jsem narval částku opravdu dost velkou (jednoho dne to musím spočítat!!), asi bude zmražen, takže ho neodkazuji nikomu. Je to škoda, ale odkázat ho by bylo proti pravidlům.

Můj tablet i mobil jsou už k ničemu, takže je klidně pošlete do šrotu (o osobních souborech v tabletu povím níže).

Oblečení dostane můj brácha, za pět let do něj doroste. Pokud někdo z mých přátel vysloveně obdivuje kus nebo dva z mého šatníku, může si je po dohodě s rodiči vzít. Jenom trenýrky vyhoďte! Ugh!

---
Nyní k věcem sentimentálním a symbolickým.

Moje obsáhlé texty, tj. obsahy obou flash disků, texty v mé složce v počítači a v tabletu, texty v prostředním šuplíku a moje deníky, které čítají již 8 svazků, tak s nimi si dělejte, co uznáte za vhodné. Mnohé z nich jen náčrty a jiné jsou komunistické teorie, které jsem ve věku šestnáctém myslel zcela vážně. Bylo by hezké, kdyby si někdo deníky přečetl, neboť mám pocit, že můj život musí být ospravedlněn a musí být postaven před soud, který rozhodne, zda jsem hoden zapamatování nebo ne.

Moje knihy, které nejsou vysloveně levné, ale z literárního hlediska hodnotné opravdu jsou, tak tam odkazuji takto:

Vědecké, filozofické, duchovní (nemyslete si o mně nic, duchovní tam mám náhodou!) a jinak naučné knihy, tedy celý obsah horní poličky, dávám volně všem, třeba se o ně poperte.

Romány darujte do knihovny.

Alberta Moraviu o asi 15ti svazcích odkazuji napříč všem kamarádům. Náhodně si je rozdělte tak, aby každý, před kým jsem se zmínil o Moraviově mluvícím penisu, měl minimálně jeden svazek. Vemte si to jako vzpomínku na mne, ale číst to nemusíte.

Rousseaovy Dumy samotářského chodce, Hovory k sobě od Marca Aurelia a Nudu od Moravii mi vložte do hrobu nebo to spalte do jedné urny (co vás vyjde levnějc).

Vlastně si s tím můžete dělat co chcete, víceméně, ale poslední tři jmenované mi fakt dejte do hrobu.
---
Mých několik pár CDček si rozdělte takto:

Kasabian ať si vezme JK.
The Dandy Warhols ať si vezme JT.
The National - the Boxer ať si vezme VK.
A Rammsteiny mi také dejte do hrobu.

---
Víc už asi nemám nebo je to jen bordel do sběru.

---

Na pohřbu bych si přál zahrát Méditation z opery Thaïs. Pokud to zahraje exspolužačka a houslistka gymnaziálního sboru AJ, budu moc rád. Fakt krásně to znělo!

---

Yours truly,
Dan K***
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 27. května 2017 v 18:11 | Reagovat

Nejradši bych tě uškrtil strunou!

2 Nutella Nutella | 27. května 2017 v 20:47 | Reagovat

heeej, chci tvůj steam O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama