Novela o Kráse: Trojka

24. července 2017 v 23:39 | Krásný Člověk |  Nedopsané nedodělané črty zveřejněné kvůli končícímu blogu
Článek ze seriálu

To jsem jednou takhle čuměl z okna a napadl mne luxusní epický příběh reflextující nejen dění v naší společnosti. Zde máte stručný obsah.

Mladý "starý mládenec" (sotva 30 let) se v jeden den nezávisle na sobě a v rámci své práce (jakou práci ještě vymyslím, třeba sociolog!) seznámí s dvěma ženami. Časem se do nich zamiluje a časem zamilovanost přeroste v lásku. Oboum důvěřuje, obě ho přitahují, obě miluje (což bych měl udělat uvěřitelné).

První je Elen, je krásná, inteligentní, praktická, dominantní, vysoce sexuálně přitažlivá a má rozjetou manažerskou kariéru v průmyslu (archetyp "feministky - moderní ženy").

Druhá je Hanka, je krásná, milá, společenská, pracuje ve školce, je se sexem střídmá a je trošku naivní se svou dobromyslností. Také ho miluje, ale mnohem vášnivěji a obětavěji než on ji, je jím dokonce posedlá a představuje si s ním krásnou rodinu (archetyp "zamilované služky").

Obě ženy o sobě nevědí.

Chlápek si musí vybrat. Chce už ženu, děti a usadit se s rodinou, všechno si to může dovolit, prachů má dost (sociologie vydělává!?). Dlouho se rozmýšlí. Přátelé mu radí, ať si vybere tu s většíma kozama (Hanka), nebo ať si vybere tu s větším sexuálním apetitem (Elen). Nebo ať si s nima dá trojku. Nebo ménage à trois!

Za svou přítelkyni považuje Elen, neboť ona to považuje za samozřejmé a on ji nechce zklamat. Hanka ho neustále svádí a dožaduje se a jemu to začne vadit, protože jakoby podvádí Elen. Proto jí o Elen poví. Hanka to vezme pateticky, přestože ji ubezpečuje, že si nemůže vybrat, že prostě miluje obě a neví co si má myslet. Sám se za toto dilema nenávidí. Jakékoliv Hančiny námitky a doporučení odmítá a říká, že je jen na něm, jak se rozhodne.

Chlapík furt váhá, jak se rozhodnout, Hanka má spoustu kladů a přeci jenom ji také miluje. Přesto je život s Elen mnohem stabilnější, samozřejmější, konformnější, klidnější i když je bez tolika vášně. Nakonec si vybere Elen, neboť upřednostní racionální volbu před volbou emocionální. Hanka to přijme, ale přesto dává najevo své trápení.

Po letech vztahu si chlapík vezme Elen za ženu. Jenže co se nestane - Elen nemůže mít děti (neplodná nebo plodná, ale nevydržela by to kvůli nemoci nebo špatné tělesné konstituci, nevím, neznám, nastuduju). S tím se oba trápí dlouho.

Chlapík udržuje se Hankou dost dlouho přátelský vztah až na to Elen žárlí, ale nenechá to na sobě znát. Hanka vyšmejdí, že Elen nemůže mít děti. Chlap nebo Hanka přijdou s nápadem, že by Hanka odnosila dítě za Elen. Tak ho odnosí. Elen konečně na vlastní vlastní oči vidí Hanku a žárlivost kulminuje. Vejce bude Elen, protože v dítěti musí být prvek všech tří - Elenino vejce, Chlapákovo semeno, Hančino tělo.

Hanka odnosí hezkého chlapečka. Ovšem s narozením dochází ke kompletnímu uspokojení na všech stranách:

- Hanka dosáhne spojení s chlapíkem pomocí odnošeného dítěte. Do konce života se k chlapci chová jako matka, navšťěvuje ho a všechnu lásku směřuje do něj. Sice s chlapíkem nikdy neměla sex, ale porozením dítěte jaksi "přeskočí" fázu sexu a uspokojí ji to plně. Pak si třeba najde svého vlastního chlapa.

- Elen má dítě a díky tomu fyzický racionální důkaz, že ji chlap miluje. Přestane žárlit, protože "teta Hanka" má oči jen pro chlapečka.

- Chlap má ženu, dítě, domácnost. A všichni jsou šťastní.

- A já roním slzu.

Konflikty v příběhu aneb proč jsem geniální:
emocionální (Hanka) x racionální (Elen)

konzervativnost (Hanka, děla genderově typickou práci, je proto fixovaná na děti a její život se okolo toho točí) x emancipovanost (Elen, má kariéru, dítě je jen položka v životě, ale žádaná, samozřejmě)

mužské (tu s většíma kozama! trojka!) x ženské (toho, kterého miluješ!)

Sugestivně naznačuji, že to konzervativní (tradiční, klasické, emocioální) je plodné a to hypermoderní emancipované je neplodné. Varuji před agresivní expanzí racionality, která jako racionalita ale není dokonalá, postrádá intuici emocionality.

černovláska x blondýna

Ve výsledku se nachází jakýsi kompromis mezi všemi protiklady, symbolicky narozením chlapečka. A je to brunet.

Ježištyvole, já jsem tak geni(t)ální!!!!§
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama